English Site SİTEDE ARAMA
MÜYAP ÜYE LİSTESİ
Yazıcı Uyumlu Sayfa
MÜ-YAP TÜRKİYE MÜZİK ENDÜSTRİSİ ÖDÜLLERİ GECESİ YAPILDI

Geleneksel MÜ-YAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri’nin ikincisi 8 Nisan 2004 akşamı Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Erkan Mumcu’nun katılımıyla yapılan gecede 2003 yılı içinde 300.000 adetin üzerinde tiraja ulaşan yerli albümlerle, kadın ve erkek yorumcu dallarında en çok satan yabancı albümlere ödül verildi. Ödül alan albümler şunlardır:

Albüm Adı

Yorumcusu

Yapımcısı

Anca Gidersin

Yıldız Tilbe

Avrupa Müzik Yapım Prodüksiyon Yayıncılık Tic. A.Ş.

Dudu

Tarkan

Hitt Müzik Prodüksiyon Tanıtım Turizm San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Tek Tek

İbrahim Tatlıses

Karizma Müzik Kaset Dağıtım Sanayi Ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Şahane

Ebru Gündeş

Karizma Müzik Kaset Dağıtım Sanayi Ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Katıla Katıla

Davut Güloğlu

Şahin Özer Müzik Yapımcılığı Tic. A.Ş.

Yaz Bitmeden

Sezen Aksu

Doğan Müzik Yapım Ve Tic. A.Ş.

Aşka Yürek Gerek

Mustafa Sandal

Karizma Müzik Kaset Dağıtım Sanayi Ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Sen Benimsin

Sibel Can

Emre Grafson Müz. Sant. Film. Gös. Hizm. İlet. Sist. Ürt. Paz. Danş. Ve Tic. A.Ş.

Civciv Çıtırım

Gökhan Özen

Doğan Müzik Yapım Ve Tic. A.Ş.

Küstüm

Latif Doğan

De-Ka Yapımcılık Paz. Tic. Ve San. A.Ş.

Demedi Deme

Kenan Doğulu

Doğan Müzik Yapım Ve Tic. A.Ş.


 

Albüm Adı

Yorumcusu

Yapımcısı

Come Away With Me

Norah Jones

Emi-Kent Elektronik San. Tic. A.Ş.

8 Mile

Eminem

Universal Müzik Yapım Org. San. Ve Tic. A.Ş.

Yaşar Kekeva’nın anısına ihdas edilen MÜ-YAP Onur Ödülü ise son yasa değişiklikleri konusundaki çalışmaları nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Erkan Mumcu’ya verildi. Sn. Mumcu’ya ayrıca bu çalışmaları nedeniyle IFPI, Uluslararası Fonogram Endüstrisi Birliği’nin Ödülü, Birliğin Doğu Avrupa ve Ortadoğu sorumlusu Stefan Krawczyk tarafından verildi.

Gecenin açış konuşmasını yapan Mü-YAP Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Oskay, TBMM ve Bakanlığın üzerine düşenleri yerine getirdiğini ve gerçekleştirilen yasa değişiklikleri sonrasında 2004 yılının büyük önem kazandığını vurgulayarak, korsan ürünlerden mağdur olan kesimlerin bu dönemde ortak hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi ve Sn. Erkan Mumcu’nun şahsında tüm Kültür ve Turizm Bakanlığı kadrosuna teşekkürlerini sundu.Konuşmanın tam metni için tıklayın

Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Erkan Mumcu yaptığı konuşmada yaratıcı bir faaliyet gösteren insanların tümünün ödülü almayı hak ettiğini belirterek, ülkemizin son yasal düzenlemeler ile fikri mülkiyet alanında bir çok Batı ülkesinden daha ileri konuma geldiğini vurguladı.

Mr. Stefan Krawczyk Türkiye’nin geçmişte eksikleri nedeniyle gündeme geldiğini, ama son yasa değişiklikleri ile atılan ileri adımların geleceğe umutla bakılmasını sağladığını anlatarak, uygulamayı yakından izleyeceklerini belirtti.

Geceye müzik, sinema, sahne ve medya dünyasının ünlü isimleri katılırken yorumcu ve yapım şirketlerine ödüllerini Kadıköy Belediye başkanı Selami Öztürk, Şehrazat, Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, Cem Hakko, Kenan Işık, İskender Ulus, CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, Osman Yağmurdereli, Sinema ve Telif Hakları Genel Müdür Abdurrahman Çelik ve Kadir İnanır verdiler.

Gecenin fotoğraflarını görmek için tıklayınız.